poster

Некогаш во Америка

Once Upon a Time in America (1984)

криминалистички, драма | САД, Италија
Режисер: Sergio Leone
TV1000 Balkan | 30.9.21 | 21:00

рејтинг: 8.4/10
Оценка на корисникот: 9.22/10
(83 гласови)

Слики

New RegencyНекогаш во АмерикаNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew Regency

Прегледи


Прегледано од hymie
сабота, 10 април 2021 07:22
This film is a profound expression of truth regarding friendship and betrayal. Noodles, played by Robert De Niro and Scott Tiler (during childhood), is a simple man and a thug with one credo: you can battle the entire world but you never betray a friend.

During the course of this film we experience various pieces of Noodles's life, from childhood, through young adulthood and old age. We learn what happens to his friends, his foes and the love of his life, Deborah. The time span considered... (повеќе)
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Дванаесетмината на Оушн (2004)

  денес
  image
  Џорџ Клуни, Бред Пит, Мет Дејмон, Џулија Робертс и Дон Чидл се враќаат како најзабавната банда измамници. Овојпат нивни цели се Париз, Рим и Амстердам, а бившата...
 • Тајни агенти (2004)

  денес
  image
  Агент ЦИА-е упозорава Брисија и Лису да је задатак ризичан и саветује им да одустану од њега, меѓутим, њихови надреѓени им нареѓују да игноришу упозорења.
 • Догмен (2018)

  денес
  image
  Во својот салон, кроткиот човек заработува за скромен живот за себе и за неговата ќерка Алида, која ја сака повеќе од сè друго. Како и целиот град кој е...
 • Лимбо (2020)

  денес
  image
  Кога Ана, млада правничка, налетува на мрежа за перење пари, нејзините патишта се вкрстуваат со оние на еден остарен мал измамник, еден таен агент и еден...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.