рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 8.7/10
(15 гласови)

СОДРЖИНА

Побегнатите затвореници Нед и Џим наоѓаат засолниште во манастир каде што глумат свештеници за да го избегнат апсењето. Со намера да побегнат преку канадската граница, двајцата осуденици се соочуваат со голем број неочекувани неволји.
Во 1930-тите е периодот на Големата депресија. Нед (Роберт де Ниро) и Џим (Шон Пен) се осуденици кои добиваат шанса за слобода кога неочекувано бегаат од затвор заедно со еден убиец. Двајцата бегалци одат на север кон канадската граница, но пред да можат да ја преминат, тие по грешка се заменети за свештеници и одлучуваат да продолжат со измамата. Вселувајќи се во локалниот манастир, тие двајцата на чуден начин се обидуваат да не се разоткријат, дури и кога Нед се вљубува во убавата локална девојка Моли (Деми Мур).

Слики

Ние не сме ангелиНие не сме ангелиНие не сме ангелиНие не сме ангелиНие не сме ангелиНие не сме ангелиНие не сме ангелиНие не сме ангелиНие не сме ангели

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Старски и Хач (2004)

  image
  Една од најпопуларните телевизиски двојки доаѓа на големото платно во оваа пародија на популарната серија од 1970-тите. Придружете им се на стегнатиот Дејвид...
 • Руби и Квентин (2003)

  image
  Квентин излуѓује све око себе и завршава у затвору делеќи ќелију са окорелим и ќутљивим лоповом Рубијем. Након неког времена Квентин заволи Рубија. Сплетом...
 • Луди затвореници (1980)

  image
  Кад неуспешан бродвејски драматург Скип Донахју и његов најбољи пријатељ, глумац који тренутно нема ангажмана Хари Монро напусте Бродвеј и крену у Холивуд тражити...
 • Довиѓења у Чикагу (1996)

  image
  Боки и Пајко, пошто су добили отказ из службе, отварају у Београду детективску агенцију и упадају у сукоб са новокомпонованим бизнисменима. Трагајуќи за новцем...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.