poster

Гордо исправен

Walking Tall (2004)

Режисер: Kevin Bray
Cinemax 2 | 19.8.22 | 02:15

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.69/10
(87 гласови)

СОДРЖИНА

Во „Гордо исправен“, Двејн „Карпата“ Џонсон го игра Крис Вон, пензиониран војник од специјалните сили на САД, кој се враќа во родниот град за да започне нов живот, но открива дека неговиот богат ривал од средношколските денови, Џеј Хамилтон (Нил Мекдона) ја затворил некогаш просперитетната пилана и ги насочил ресурсите на градот за сопствена криминална корист. Местото каде што пораснал Крис сега е преплавено со криминал, дрога и насилство. Со помош на неговиот стар другар Реј Темплтон (Џони Ноксвил), Крис е избран за шериф и ветува дека ќе ги прекине операциите на Хамилтон. Неговите постапки му го загрозуваат семејството и животот, но Крис одбива да се повлече додека неговиот роден град повторно не стане безбеден.

Слики

Гордо исправенFoto: RTL / MGMFoto: RTL / MGMFoto: RTL / MGMFoto: RTL / MGMFoto: RTL / MGMГордо исправенFoto: RTL / MGMFoto: RTL / MGMFoto: RTL / MGM

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сигурна куќа (2012)

  недела
  image
  Двостуки оскарова Дензел Вашингтон игра најопаснијег отпадника ЦИА, који се враќа након десет година проведених у бегу и бива приведен у сигурну куќу у Јужној...
 • My Pet Dinosaur (2017)

  недела
  image
  Проблематичан град заврши у хаосу када један дечак пронаѓе новог пријатеља...
 • Бетмен (2022)

  недела
  image
  Двете години набљудување на улиците како Бетмен, влевајќи страв во срцата на криминалците, го доведуваат Брус Вејн длабоко во сенките на Готам Сити. Со само...
 • Поткажувач (2013)

  недела
  image
  Отац чији је син тинејџер неправедно оптужен за диловање дроге због чега му прети затворска казна од десет година, с намером да спаси свог сина по сваку цену,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.