poster

Гордо исправен

Walking Tall (2004)

Режисер: Kevin Bray
Cinemax 2 | 4.4.23 | 01:30

Оценка на корисникот: 7/10
(332 гласови)

СОДРЖИНА

Во „Гордо исправен“, Двејн „Карпата“ Џонсон го игра Крис Вон, пензиониран војник од специјалните сили на САД, кој се враќа во родниот град за да започне нов живот, но открива дека неговиот богат ривал од средношколските денови, Џеј Хамилтон (Нил Мекдона) ја затворил некогаш просперитетната пилана и ги насочил ресурсите на градот за сопствена криминална корист. Местото каде што пораснал Крис сега е преплавено со криминал, дрога и насилство. Со помош на неговиот стар другар Реј Темплтон (Џони Ноксвил), Крис е избран за шериф и ветува дека ќе ги прекине операциите на Хамилтон. Неговите постапки му го загрозуваат семејството и животот, но Крис одбива да се повлече додека неговиот роден град повторно не стане безбеден.

Слики

Гордо исправенFoto: RTL / MGMГордо исправенFoto: RTL / MGMFoto: RTL / MGMFoto: RTL / MGMFoto: RTL / MGMFoto: RTL / MGMFoto: RTL / MGMFoto: RTL / MGMГордо исправен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Платен убиец во Лондон (2015)

  image
  Еден платен убиец ќе успее да ја врати својата човечност во оваа приказна за искупувањето и жртвата во насилното подземје, каде секоја минута е опасна по животот
 • Механизам (2000)

  image
  Сукоб измеѓу невиности и зла је најкраќа дефиниција лајтмотива овог филма. Прича се догаѓа једног зимског дана у забаченој провинцији, далеко од свих великих...
 • Тринаесетмината на Оушн (2007)

  image
  Кога безмилосниот сопственик на казино Вили Бенк (Ал Пачино) измамува еден од оригиналните единаесетмина, Рубен Тишкоф, Дени Оушн (Џорџ Клуни) се заколнува дека...
 • Во кафез (2010)

  image
  Полицаецот Дени е обвинет за злосторство што не го направил и ќе заврши во затвор. Главниот збор во затворот го има криминалецот Антон Варгас, којшто организира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.