СОДРЖИНА

Као чланица управног одбора велике фирме, мајка тинејџерке и супруга, веома богата Симон води активан и испуњен живот. Бар тако делује. На кратком путовању упознаје Леона, власника галерије, и меѓу њима се развија романса. Леон јој признаје да га јури бруталан Рус који верује да му је продао фалсификоване слике.

Сцеарист:
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 89 мин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Нанаyо (2008)

  вторник
  image
  A young woman leaves her job and lover in Japan to start a new life in Thailand.
 • Совршена измама (1998)

  вторник
  image
  Риса Галагер еден ден ќе го најде својот сопруг мртов дома. Сите мислат дека таа го убила и ќе биде осудена на доживотен затвор. Сепак, таа ќе успее да избега од...
 • Паркинг (2019)

  вторник
  image
  Адријан е романски писател кој илегално емигрира во Шпанија во 2002 и работи како ноќен чувар на паркинг. Животот на Адријан се менува засекогаш за време на ноќта...
 • Грешки од минатото (2006)

  вторник
  image
  Дона Ериксон е работохоличка, адвокатка специјалист од областа на кривичното право и која има време исклучиво за себе. Се соочува лице в лице со својот амбициозен...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.