poster

Кучешка љубов

Amores Perros (2000)

драма, трилер | Мексико
Cinemax | 1.10.22 | 23:45

рејтинг: 8.2/10
Оценка на корисникот: 7.47/10
(19 гласови)

СОДРЖИНА

Три испреплетени приказни за животите на различни слоеви на општеството во Мексико Сити. Октавио се обидува да собере доволно пари за да побегне со својата девојка и одлучува своето куче Кофи да го вклучи во борби на кучиња. Откако борбата тргнува на лошо, Октавио ќе помине на црвено и ќе предизвика сообраќајна несреќа во која ќе настрада манекенката Валерија. Даниел и Валерија конечно ја пронашле среќата, но таа е ненадејно прекината кога Валерија ќе ја изгуби ногата во несреќата. Ел Чиво е бескуќчник кој се грижи за кучиња скитници, и е сведок на несреќата...

Слики

Кучешка љубов

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крадец на мотори (2020)

  image
  Рајдер е обичен човек и вреден работник. Тој работи како доставувач за локалната пицерија. Жена му ги минува деновите чистејќи големи куќи и грижејќи се за двете...
 • Соба (2015)

  image
  Според книгата на Ема Донахју, „Соба ја раскажува неверојатната приказна за Џек, петгодишно момче со бујна фантазија, кое го минало целиот свој живот во мала...
 • Помрачување (2014)

  image
  Приказна за четворица студенти, еден пар што очекува бебе и експерт за опстанок, кои се соочени со глобално губење на сеќавањата што го извлекува најлошото кај...
 • Бен Икс (2007)

  image
  Ben is different. His life is a universe to itself, where he plays his favorite on line computer game Archlord avidly, trying hard to train himself for the real...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.