СОДРЖИНА

Во 1957 година, во навидум идиличниот град Роквел во државата Мејн живее Хогарт, инвентивно 9-годишно момче кое фантазира за вонземски инвазии и за борба со комунистички агенти. Еден ден Хогарт слуша некој локален рибар како зборува нешто што ја надминува секоја негова фантазија. Тоа е 15-метарски робот што паднал од небото во блиското езеро. Не треба да се спомнува дека мајката на Хогарт, Ени, не верува баш многу во приказната, но кога Хогарт го наоѓа роботот и го вади од водата, неговиот пријател Дин, кој води отпад за старо железо, му нуди помош за криење на роботот. Еден владин агент по име Кент Менсли наскоро добива информација дека во соседството има механички натрапник од непознато потекло, па сака да го уништи вонземјанинот по секоја цена. Хогарт е тој што ќе мора да го заштити...

Слики

Железниот џинЖелезниот џинЖелезниот џинЖелезниот џинЖелезниот џинЖелезниот џинЖелезниот џинЖелезниот џинЖелезниот џинЖелезниот џинЖелезниот џинЖелезниот џинЖелезниот џинЖелезниот џин

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Плоди полициската кола (2013)

  вторник
  image
  Плоди је полицијски ауто, задужен да чува ред у свом граду. Сада ќе добити задатак важнији од свих –да заштити нову атракцију парка природе, маму орла ретке врсте...
 • Медо са сјевера 3: Краљевска авантура (2019)

  вторник
  image
  Јин и Деxтер, бивши партнери који обнављају и сакупљају кинеске антиквитете, у сукобу су након што Јин сазна да је Деxтер крао и продавао древне антиквитете из...
 • Ватрогасац Сима: Узбуна са ванземаљцима (2016)

  вторник
  image
  Бак Даглас, водитељ познате ТВ емисије „Потрага за ванземаљцима”, посеќује Пламенград и сви у граду почињу да траже ванземаљце.
 • Kikoriki: Deja Vu (2018)

  вторник
  image
  Krash decides to throw his best buddy Barry an unforgettable birthday party. He contacts the DejaVu Agency, which organizes exciting time travel adventures. A...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.