poster

Хотел Артемис

Hotel Artemis (2018)

Режисер: Drew Pearce
Tring Action | денес | 16:40


рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 8.2/10
(39 гласови)

Содржина

Во дебитантскиот филм на сценаристот и режисер Дру Пиерс настапува импресивна актерска екипа: Џоди Фостер, Џени Слејт, Чарли Деј, Дејв Баутиста и Џеф Голдблум.
Дејствотот се случува во 2028 г. кога на улиците на Лос Анџелес беснеат најстрашните нереди во историјата на градот. Приватизираната полиција ги тепа бунтовниците чие единствено барање е чиста вода. Среде таквиот хаос се случува неуспешен грабеж на банка од страна на четворица маскирани мажи. Криминалците се обидуваат да излезат од банката и водат жестока битка со полицајците. Повредени и немајќи друг излез, одат онаму каде што им е единствена надеж за спас - во „Хотелот Артемис“ кој е своевидна илегална болница за криминалци во која владеат посебни правила.

Слики

Хотел АртемисХотел АртемисХотел АртемисХотел АртемисХотел АртемисХотел АртемисХотел АртемисХотел АртемисХотел АртемисХотел Артемис

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Дух во школка (2017)

  image
  Филмот е снимен според меѓународно признатиот јапонски научно-фантастичен анимиран филм од 1995 г. во режија на Мамору Осии. Дејството се случува во 2029 година...
 • Каубој Бибоп (2001)

  image
  Во вселенскиот брод, на Бибоп, Спајк и на неговиот тим ловци на награди им е здодевно. Но вестите менуваат сè: на автопат до Марс, непосредно пред Ноќта на...
 • Професионалац (1981)

  image
  Велика француска звезда Жан Пол Белмондо као тајни агент Жос Беамонт има задатак - атентат на афричког диктатора. Француска влада, меѓутим, хапси Беамонта и...
 • Казнувачот (1989)

  image
  Када јакузе отму Франковог сина, Егзекутор ќе се наќи у парадоксалној ситуацији, помоќи ќе човеку кога заправо мрзи.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.