СОДРЖИНА

Млада и амбициозна студенткиња Дарби Шо има своју теорију о овом случају, о којем је саставила извештај и показала га свом професору и љубавнику. Њен извештај, досије "Пеликан", истражује могуќу позадину убистава и указује на потенцијалне кривце, односно наручиоце убистава - највише чланове владе. Професор досије предаје пријатељу који ради у ФБИ и тада почиње њена ноќна мора. Дарби ќе се наќи у веома опасној ситуацији, а након погибије професора, нема више никакве сумње да је загребла дубоко испод површине. У настојању да сачува живот, тражи помоќ угледног новинара Греја Грантама.

Слики

Досието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието ПеликанДосието Пеликан

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Оправдан сомнеж (2009)

  image
  Марк Хантер е респектиран адвокат кој зад себе има голем број случаи и е кандидат за гувернер на претстојните избори. Меѓутоа, кога младиот новинар ќе се...
 • И.Т. (2016)

  image
  Мајк Реган има сѐ што може да посака - совршена сопруга, прекрасна ќерка и успешен бизнис. Живее навидум совршен живот сѐ додека еден ден не се најде во игра на...
 • Стаклената куќа (2001)

  image
  На тинејџерка без родители и` се допаѓа двојка од Малибу, но открива дека не се толку грижливи пријатели како што се прикажуваат дека се.
 • Плоштад Колумбо (2012)

  image
  Една наследничка, која живеела затворена во својата зграда речиси две децении, присилена е да се соочи со сопствените стравови, откако еден од нејзините соседи е...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.