рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Џули је жена која се због супругове прељубе растаје. Након развода доживи још веќе понижење, те изгуби куќу и зато је присиљена живети у аутомобилу. Упркос томе, она не посустаје и користи сваку прилику која јој се укаже не би ли некако вратила живот којим је живела. Да ствар буде гора, њена ќерка најављује свој долазак куќи за Божиќ, па она на неки начин мора заташкати катастрофалну ситуацију у којој се нашла. Осим тога чак се и заљубила, али не може скупити храброст и признати човеку за којег је заинтересована, каквим животом живи. Успркос свему успева победити све недаќе таман када божиќни празници закуцају на врата.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Зора (2020)

  недела
  image
  Во блиска иднина, избувнуваат нови конфликти во една осамена долина. Луѓето ги напуштаат домовите, бегајќи од насилството во неизвесност. Ика, Матија и нивните...
 • Гнездо (2020)

  недела
  image
  Успешниот бизнисмен Рори го преселува семејството од САД во родната Англија. Но кога ветувањето за успешен нов почеток почнува да не се остварува, парот се...
 • Рејнин страх (2021)

  недела
  image
  17-годишња Рејн Бароуз је типична тинејџерка… с нетипичном болешќу: рана појава шизофреније. Након што се Рејн врати куќи из болнице, упозна необично лепог и...
 • Црната Венера (2010)

  недела
  image
  Почеток на 19-тиот век. Црната жена Сартје е прикажана пред гладната европска толпа како егзотична атракција. Нејзината необична анатомија станува предмет на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.