СОДРЖИНА

Една осамена и слободоумна вдовица која живее на брод сака да купи синтисајзер од млад уличен музичар, при што се развива неочекувано пријателство откако се наоѓаат на море. Заедно се соочуваат со нивните проблематични животи.
Заборавена од семејството, Фол, слободоумна старица со добри намери и со екстремни мерки наоѓа малку придружба во овој турбулентен свет. Кога таа се среќава со Адам, млад и безнадежен уличен музичар кој го продава синтисајзерот, таа го купува со лажна надеж дека сака да учи да свири пијано. Сомничав и претпазлив, Адам се согласува да ја научи и набргу се наоѓа заглавен на брод со дрска жена. Со време, меѓу двете несродни души се развива вистинско пријателство. Сепак, пред да може Адам да ја истражи новата верба во животот, неговото криминално минато се враќа и се заканува да уништи сè. Во меѓувреме, непоправливата тајна што ја криела Фол се открива. Кога семејството на Фол се вмешува, двајцата пријатели се мачат да се заштитат додека нивните светови се рушат, оставајќи го Адам со неисполнето ветување кон Фол, кое е контроверзно колку што е човечно.

Слики

ОдлизгувањеОдлизгувањеОдлизгувањеОдлизгувањеОдлизгувањеОдлизгувањеОдлизгувањеОдлизгувањеОдлизгувањеОдлизгување

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Украдени рај (2011)

  среда
  image
  Прича прати бриљантну инжењерку чији је патент украден, а за чију краѓу се сумњичи њен коелга. Када колегу пронаѓу мртвог, она постаје главни осумњичени.
 • Исчезната (2014)

  среда
  image
  На својата петта годишнина од свадбата, Ник Дан ја пријавува жена си како исчезната. Под притисок од полицијата и медиумите, неговите лаги прават сите да се...
 • Обожавање (2019)

  среда
  image
  12-годишниот Пол лудо се вљубува во Глорија, пациентка во ментална институција каде што работи мајка му, и која тврди дека е примена по грешка. Тие двајцата...
 • Жената на астронаутот (1999)

  среда
  image
  Спенцер Армацост (Јохннy Депп) члан је нове мисије на Спаце Схуттлеу. Страхови његове супруге Јиллиан (Цхарлизе Тхерон), остварују се када она дозна за незгоду...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.