СОДРЖИНА

Еден неврохирург се вљубува во една убава пациентка и ја зема за жена... но, дознава дека нејзината личност е ужасна колку што е убаво нејзиното тело. Потоа се запознава и се вљубува во мозок кој има сè што посакува...
Д-р Мајкл Хфурур (Стив Мартин), водечкиот светски мозочен хирург, жали за прераната смрт на неговата жена, Ребека. Една ноќ, додека е опседнат со Ребека, тој со својот автомобил ја удира убавата Долорес Бенедикт (Кетлин Тарнер). Мајкл ја оперира и го спасува нејзиниот живот, несвесен дека таа е “спонзоруша“ која бара нова жртва. Докторот се жени за Долорес која го полудува со тоа што одбива да има секс со него. На медениот месец Мајкл го запознава колегата-неврохирург, д-р Несеситер, кој кај себе има цел асортиман мозоци. Кога Мајкл дознава дека Долорес го мами, тој ја остава и набргу развива привлечност кон мозокот бр. 21, Ен Умелмејхеј, во лабораторијата на Несеситер. Мајкл телепатски комуницира со Ен и се вљубува во неа, но мора брзо да најде тело за да го спаси нејзиниот мозок кој се распаѓа.

Слики

Човекот со два мозоциЧовекот со два мозоциЧовекот со два мозоциЧовекот со два мозоциЧовекот со два мозоциЧовекот со два мозоциЧовекот со два мозоциЧовекот со два мозоциЧовекот со два мозоциЧовекот со два мозоциЧовекот со два мозоциЧовекот со два мозоци

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Све остало (2003)

  сабота
  image
  Романтична комедија о љубавним мукама младога њујоршког писца представља коначно признање мајстора префињене интелектуалне комике Вудија Алена (Ани Хол, Менхетен)...
 • Како се пишува љубов (2014)

  сабота
  image
  Сценарист награден со Оскар, но без работа, ќе биде принуден да прифати работа како професор на факултет. Иако прво ја мрази својата работа, нештата ќе тргнат на...
 • Правилата не важат (2016)

  сабота
  image
  Надежната млада актерка (Лили Колинс) и нејзиниот амбициозен млад возач (Олдерн Еренрајх) се обидуваат да се справат со ексцентричните ставови на непредвидливиот...
 • Quality Time (2017)

  сабота
  image
  Five thirty-something men in as many separate segments struggle to grapple with the relentless absurdity of their respective existences.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.