СОДРЖИНА

Едвард Нортон и Колин Фарел ги играат главните улоги во овој криминален трилер што ја поништува границата помеѓу моралноста и Што значи да си лојален? Во Њујорк, детективот Реј Тирни (Нортон) е назначен да ја истражи областа со која раководи неговиот постар брат Френсис (Ноа Емерих). Во меѓувреме, најдобриот пријател на иследникот , Џими Еган (Фарел) е цајкан во таа област, што може да е корумпиран. Режисерот Гавин О’Конор соработува со режисерот и сценарист на нарко-филмови Џо Карнахан за оваа полициска/семејна драма што се одвива околу детективот (Едвард Нортон) назначен да ја истражува областа што ја управува неговиот постар и потенцијално корумпиран брат (Ноа Емерих). Како што истрагата почнува да открива некои факти за областа, постепено станува очигледно дека полицаецот што му е пријател и на постариот брат (Колин Фарел), може да биде човекот одговорен за организирањето на сомнителните злосторства.

Слики

Гордост и славаГордост и славаГордост и славаГордост и славаГордост и славаГордост и славаГордост и славаГордост и славаГордост и славаГордост и славаГордост и славаГордост и слава

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралство на животните (2010)

  среда
  image
  Осамениот Џошуа Џ. Коди е повлечен 17-годишник, којшто еден ден ќе ја најде мајка му мртва како последица од предозирање со дрога. Од својата баба Џанин ќе побара...
 • Омразата што ја шириш (2018)

  денес
  image
  Стар Картер живее во два света: во сиромашното, црнечко соседство каде што живее и во претежно белечкото училиште каде што учи. Овој не баш лесен баланс е нарушен...
 • Ву Хај (2020)

  денес
  image
  Филмот го следи малиот брокер Јанг Хуа додека неговиот живот и бракот се отплеткуваат во текот на три френетични денови во гратчето Ву Хај, кога пријателите,...
 • Ханибал (2001)

  денес
  image
  Откако избегал од санаториумот во „Кога јагнињата ќе стивнат", д-р Лектер се крие во Италија. Дома, во САД, стара жртва на докторот бара одмазда. Американски...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.