СОДРЖИНА

Глен Холанд е композитор кој е обземен со желба да напише незаборавно музичко дело кое ќе остави трага на светот.
Холанд неволно прифаќа работа како професор за да може да заработи за живот, а неговите ученици наоѓаат инспирација во неговата страст по музиката. Како што минуваат годините, Холанд сфаќа дека трагата која ја има оставено кај неговите ученици е многу поголема трага отколку што било кога си има замислено. 1, Кога сме млади, нашите сништа се пред нас, тука се да бидат зграпчени, а нашите планови изгледаат толку јасни. Но, како и многумина од нас, Глен Холанд (РИЧАРД ДРАЈФУС) никогаш не можел да го предвиди патот по кој ќе тргне неговиот живот, кога неволно ја прифаќа работата како професор. Холанд е музичар и композитор обземен со љубов за музиката, а неговата вистинска цел е да напише едно незаборавно музичко дело за да остави трага врз светот. Но, наместо тоа, тој го наоѓа својот повик во најневеројатното место, споделувајќи ја неговата љубов за музика со своите студенти -- дозволувајќи таа да им ги исполни животите на начин на кој го исполнува неговиот живот. Неговите студенти реагираат на неговата заразна страст и како што минуваат годините, Холанд се наоѓа себеси на една непланирана патека. Одново определувајќи што значи успех и кои се неговите сопствени сништа, Холанд сфаќа дека трагата ќе биде уште поголема од она за што има сонувано. И со помош на неговите ученици и неговото семејство, Глен Холанд учи дека иако нашите животи не секогаш излегуваат онака како што ги планираме, животот е она што се случува кога ќе го прифатиме неочекуваното.

Слики

Опусот на г. ХоландОпусот на г. ХоландОпусот на г. Холанд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Фили браун (2012)

  image
  Марија Хозе Мајо Тонорио е уличен поет од Л. А. Кога ќе запознае талентиран Ди-џеј, го снима своето прво демо под водство на ситен измамник, кој е заинтересиран...
 • Плава птица (2004)

  image
  Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно...
 • Танго Аргентино (1992)

  image
  Слом једнопартијског политичког система изазвао је потрес на социјалном плану Југославије. У околностима раслојавања породице, живи дечак чији родитељи не умеју...
 • Када будем мртав и бео (1967)

  image
  Јанко Бугарски, звани Џими Барка, мора да напусти заједно са својом девојком Лилицом привремено запослење као сезонски радник. Без посла, креќе са Лилицом у...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.