рејтинг: 6.5/10
Оценка на корисникот: 4.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

1809 година, Франција. Капетанот Невил заминува на фронт, оставајќи ја својата идна сопруга со скршено срце. Нејзината сестра решава да пишува писма во негово име за да ја разведри. Но, работите сериозно ќе се заплеткаат кога капетанот повторно ќе се појави. Шармантна и смешна приказна за судирот на двајца натрапници!

Слики

Враќањето на херојотВраќањето на херојотВраќањето на херојотВраќањето на херојотВраќањето на херојотВраќањето на херојотВраќањето на херојотВраќањето на херојотВраќањето на херојотВраќањето на херојотВраќањето на херојот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Tanks (2018)

  image
  Филм је посвеќен тајној вожњи нових тенкова које је Микхаил Косхкин дизајнирао у Москви. Сврха ове вожње било је одобравање прототипова и покретање производње...
 • Најлоша ноќ во животот (2014)

  image
  Авантурата за една вечер на една паметна новинарка со згоден странец следното утро ја остава заглавена во Лос Анџелес, без телефон, без кола, без лична карта и...
 • Мушка дадиља (2013)

  image
  Максим је прешао четрдесету годину живота. Веќ годинама незапослен, занемарио је себе и сад је на плеќима својих сестара. Клер је динамична и паметна разведена...
 • Специјална пратка (2008)

  image
  Максин Картер е курир со најдобри врски на целиот брег на Пацификот. Цело време е на пат и не сака да го промени ова од времето кога била сведок на смртта на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.