poster

Убиство близу стрмната карпа

Meurtres A Etretat (2015)

криминалистички, драма, мистерија | Франција, Белгија
Режисер: Laurence Katrian
FilmBox Stars RS | 8.2.22 | 01:45

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 2/10

СОДРЖИНА

Пронајдено е телото на човекот кој паднат од познатата карпа Етретат во Нормандија, близу морето. Во неговиот автомобил, полицијата открива заканувачко писмо, поради кое верува дека станува збор за убиство, а не самоубиство, како што истражувале до тогаш. Двојцата поручници здружени поради истрагата, за прв пат во кариерата ќе ги здружат силите, како би се обиделе да ја откријат тајните на мртвиот човек.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сите знаат (2018)

  денес
  image
  Приказната го следи Лоро кој патува со семејството од Буенос Аирес до родниот град во Шпанија на венчавката на својата сестра. На сред големата семејна прослава,...
 • Окрутне улице (1973)

  денес
  image
  Цхарлие је доброќудни ситни утеривач дугова за свог утицајног стрица у њујоршком кварту Мала Италија. Најбољи му је пријатељ проблематични Јохннy Боy, који...
 • Писател од сенка (2010)

  денес
  image
  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише...
 • Празниот човек (2020)

  денес
  image
  Откако тинејџерите од мал град од средниот Запад почнуваат мистериозно да исчезнуваат, локалните жители се сомневаат дека исчезнувањата можеби се поврзани со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.