СОДРЖИНА

Пред милиони години, планетата Земја ја погодил екстремен студ што ги уништил сите облици на живот. Растенијата свенале, диносаурусите изумреле, а океаните замрзнале. Тоа е периодот познат како Ледена доба... И тој повторно доаѓа во Мајами. Играат Џеф Фахи како климатологот д-р Дејвид Коцман кој ги демонстрира резултатите од своето последно истражување во лабораторијата, и Ерика Еленијак во улогата на неговата сопруга.

Слики

Апсолутна нулаАпсолутна нулаАпсолутна нулаАпсолутна нулаАпсолутна нула

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ледена катастрофа за Божиќ (2014)

  image
  Кад астероид падне на градиќ Ленноx, вал ледених кристала гута град и пријети замрзавањем свега људског живота.
 • Категорија седум: Крај на светот (2005)

  image
  Торнада, урагани, бури и масовни уништувања, како ефект на глобалното затоплување, се собираат во супер бура која би можела со досега невидена сила да ја удри...
 • Проект динусаурус (2012)

  image
  Проектот „Диносаурус“ зборува за експедиција за татко и син во Конго, со придружба на екипа за ТВ документарци. Кога сите актери на филмот мистериозно ќе...
 • Терминатор: Мрачна судбина (2019)

  image
  Две децении по настаните во првиот „Терминатор“, остарената Сара Конор се обединува со Грејс, зајакнат супервоин од 2042-та и Т-800 за да заштитат млада девојка...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.