poster

Откако ќе заминам

Après moi le bonheur (2016)

драма | Франција
Режисер: Nicolas Cuche
FilmBox Stars RS | 19.10.22 | 19:15

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 9/10

СОДРЖИНА

Оваа драма на Клер Лемаршал, е адаптација на романот „Храброста на мајката“, од авторите Мери-Лаура Пикат и Ен Бертод. Земјата во тоа време ја потресувала приказната за една мајка која умирала од рак, а која водела борба против француската администрација за нејзините деца после нејзината смрт да останат во кругот на семејството.

Слики

Откако ќе заминам

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Невидливиот циркус (2001)

  image
  Прича почиње касних 60-их, у свету који се мења - у ваздуху је револуција, а слободоумна хипи девојка Фаитх О"Цоннор жели искусити живот до краја. Напушта свој...
 • Сите тие мали нешта (2021)

  image
  „Сите тие мали нешта“ е шармантна независна драма за наоѓањето пријателство кај најнеочекуваните луѓе и на најнеочекуваните места. Долгогодишниот водител на...
 • Види, странец (2010)

  image
  Жена живее во земја во која избива војна. Додека се обидува да најде сигурно засолниште, запира во блиско село каде ѝ се придружува девојче. Двете среќаваат...
 • Звукот на тишината (2019)

  image
  Успешен “домашен подесувач“ во Њујорк (Питер Сарсгард), кој е специјализиран во калибрирање на звукот во домовите на луѓето за да ги подеси нивните расположенија,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.