СОДРЖИНА

Кога една малтретирана млада девојка со ментално нестабилна мајка доаѓа до нервен слом, таа наоѓа прибежиште во друштво на еден ексцентричен, млад ерген, кој ја охрабрува да верува во себе и да го најде сопствениот глас.
Вес Торн и Шели Акерман се две личности кои живеат во спротивни светови. Мајката на Шели не пие лекови, па нејзиниот домашен живот е хаос и таа е малтретирана на училиште. Вес е ексцентричен, богат човек кој има длабоки проблеми со жените и нема блиски пријатели. Кога Вес ѝ понудува на Шели тој да биде нејзин очув, животите на двајцата драматично се менуваат.

Слики

Повеќе од доволноПовеќе од доволноПовеќе од доволноПовеќе од доволноПовеќе од доволноПовеќе од доволноПовеќе од доволноПовеќе од доволноПовеќе од доволно

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Обвинет без докази (1991)

  image
  Поради наводната вклученост во комунистички партии, на филмскиот режисер Дејвид Мерил му е забрането да работи во Холивуд. Одлучува да се бори за своите права и...
 • Ura pranë kështjellës (1984)

  image
 • Lundrimi i parë (1984)

  image
 • Палмер (2021)

  image
  A bullied young non binary child lives with a drug addicted Mother and an abusive boyfriend. Palmer (Justin Timberlake) recently released from prison after...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.