poster

Том и Џери: Вили Вонка и фабрика чоколаде

Tom and Jerry: Willy Wonka and the Chocolate Factory (2017)

Режисер: Spike Brandt

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 4.6/10
Оценка на корисникот: 10/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Придружите се слаткој авантури Тома и Јеррyја у класичној причи о Wиллyју Wонки и творници чоколаде. Након што их је спријатељио љубазни Цхарлие Буцкет, Том и Јеррy желе вратити услугу помажуќи Цхарлиеју да осигура златну карту и обилазак чаробне творнице Wонка.

Слики

Том и Џери: Вили Вонка и фабрика чоколаде

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барби и магични Пегаз (2005)

  понеделник
  image
  Принцеза Аника (Барби) бежи од злог чаробњака, истражује чуда Облачног краљевства и удружује се са феноменалним крилатим коњем, за ког се испоставља да је њена...
 • Чудовишта (2001)

  денес
  image
  Главниот плашител Сали и неговиот ентузијастички расположен асистент Мајк работат во компанијата „Чудовишта, најголемата фабрика за обработка на вресоци во...
 • Необични басни: три прасиња и бебе (2008)

  денес
  image
  Кога пред вратите на својата куќичка трите прасиња наоѓаат едно младо волче, тие одлучуваат да го земат со себе и да го подигаат како да е едно од нив. Прасињата...
 • Универзитет на чудовишта (2013)

  денес
  image
  Мајк Вазовски и Џејмс П. Саливан се неразделна двојка, но не било секогаш така. Вратете се во времето кога тие биле само двајца надежни студенти на Универзитетот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.