рејтинг: 8.0/10
Ocjena korisnika: 8.23/10
(13 glasova)

СОДРЖИНА

Одвивајќи се во свет каде секој празник си има своја земја, „Кошмар пред Божиќ“ се одвива околу погрешната страст на Џек Скелингтон, саканиот Крал-Тиква на градот Халовин, кој го надгледува создавањето на морбидните задоволства, стравови и изненадувања што неговиот празник секогаш ги извезува во „вистинскиот свет“. Решавајќи дека оваа рутина е здодевна, Џек наоѓа нова цел во својот живот, кога случајно поминува крај влезот на градот Божиќ и се возбудува од светлите бои, играчки, украси и топлиот дух што го открива таму. Се враќа дома опседнат да го стави Божиќ под своја контрола и ги регрутира лојалните граѓани да му помогнат да го замени Дедо Мраз и да создаде „нова и подобра“ верзија од празникот. Но, дури и најдобрите планови со глувци и скелети можат да застранат, а Џек тоа го дознава наскоро.

Слики

Кошмар пред БожиќКошмар пред БожиќКошмар пред БожиќКошмар пред БожиќКошмар пред БожиќКошмар пред БожиќКошмар пред БожиќКошмар пред БожиќКошмар пред БожиќКошмар пред БожиќКошмар пред Божиќ

Осврти


Nema recenzija
ПРЕПОРАКИ
 • Приказна за играчките 4 (2019)

  денес
  image
  Кога Вуди, Баз и дружината ѝ се придружуваат на Бони на едно патување заедно со нејзината нова креација Форки, урнебесните дејствија го тераат Вуди да оди на луда...
 • Алвин и верверичките: Второ цивкање (2009)

  денес
  image
  Има многу одлични филмски продолженија. Има и филмови-претходници. Сега, подгответе се за првото ВТОРО ЦИВКАЊЕ на светот, каде Алвин, Симон и Теодор конечно се...
 • Брзи Брзић (2018)

  sutra
  image
  Akcioni , avanturistički animirani film za sve generacije u kojem prevladava HIP HOP muzika i stil. U imaginarnom svetu u kojem su građani automobili, jedan taksi...
 • НЕОБИЧНИ БАСНИ: ТРИ ПРАСИЊА И БЕБЕ (2008)

  sutra
  image
  Кога пред вратите на својата куќичка трите прасиња наоѓаат едно младо волче, тие одлучуваат да го земат со себе и да го подигаат како да е едно од нив. Прасињата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: polica privatnosti.