рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 7.67/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Ретропродолжение на култната телевизиска серија на Дејвид Линч, „Твин Пикс“. На почетокот, во неа станува збор за истрагата на агентот на ФБИ, Чет Дезмонд и неговиот партнер Сем Стенли, водена за убиството на келнерката од ноќната смена Тереза Бенкс во малиот град Дир Медоу во државата Вашингтон. Дезмонд наоѓа еден мистериозен доказ за убиството, но тој необјасниво исчезнува. Потоа филмот продолжува една година подоцна, во блискиот град Твин Пикс и ги следи настаните во последната недела од животот на Лора Палмер, проблематична тинејџерка со две момчиња, бунтовниот Боби Бригс и тивкиот моторџија Џејмс Хурли. Тука се прикажани и нејзината зависност од дрогата и врската со нејзиниот проблематичен (и веројатно шизофреничен) татко Лиланд. Тоа е приказна за нејзиното насилно убиство, што подоцна ќе мотивира поголем дел од телевизиската серија...

Слики

Твин Пикс: Огну, оди со менеТвин Пикс: Огну, оди со менеТвин Пикс: Огну, оди со менеТвин Пикс: Огну, оди со менеТвин Пикс: Огну, оди со менеТвин Пикс: Огну, оди со мене

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Оверена копија (2010)

  сабота
  image
  Жилијет Бинош је освојила Награду за најбољу глумицу на Фестивалу у Кану за улогу у овој забавној и провокативној љубавној драми легендарног аутора Абаса...
 • Сањар (2005)

  сабота
  image
  Судбина овог филма је да постане породични класик! Навијаќете за његове јунаке до самог краја, а после тога ќете се осеќати још боље. Курт Расел (Тријумфални...
 • Ask Sana Benzer (2015)

  сабота
  image
  A young girl, with a troubled past, and a young boy fall in love in a small but beautiful town.
 • Млади и вљубени (2020)

  сабота
  image
  Паметната 14-годишна Харпер влегува во извртено искрена прва љубов со најдобриот другар на брат ѝ Тили, додека го истражува нејзиниот нов феминизам и двојните...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.