СОДРЖИНА

Филмот ги прикажува луѓето во бизнисот со кантри-музика и госпелот во Нешвил, Тенеси. Филмот има 24 главни лика, еден час полн со музички точки и повеќе приказни што се спојуваат во драматичен климакс.
Оваа драма ги раскажува испреплетените приказни на разни луѓе поврзани со музичкиот бизнис во Нешвил. Барбара Џин е кралица на кантри-музиката, но се наоѓа пред нервен слом. Линеа и Делберт Рис имаат нестабилен брак и хендикепирано дете. Опал е британска новинарка која ја обиколува областа. Овие и други приказни се спојуваат во драматичен климакс. Филмот е во режија на седумкратно номинираниот за „Оскар“ и добитник на „Златна палма“, Роберт Алтман, а играат Дејвид Аркин, Џералдина Чаплин, Џеф Голдблум и има неверојатна музика што освои „Оскар“, потоа наградата на БАФТА, како и „Златен глобус“.

Слики

НешвилНешвилНешвилНешвилНешвилНешвилНешвилНешвилНешвил

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ж!вот се деси (2011)

  понеделник
  image
  Ким (Крyстен Риттер), Деена (Кате Босwортх) и Лаура (Рацхел Билсон) младе су, привлачне и воде безбрижне животе без обавеза. Након што Ким непланирано затрудни и...
 • Јесен самураја (2016)

  понеделник
  image
  Главни јунак, Владица (Петар Стругар) је професионални каратиста, шармантни бонвиван који је некада био велики таленат, али није направио велику каријеру због...
 • Холи остана да преноќи (2020)

  вторник
  image
  Кога Одра му признава на сопругот дека имала секс со Холи, цимерка од факултет, животите возбудливо и неочекувано им се менуваат. Ненадејната посета на Холи и...
 • Девојката од Џерси (2004)

  вторник
  image
  Романтична комична драма со Бен Афлек и Лив Тајлер за млад човек кој многу научува за животот и љубовта пред да му се случи лична трагедија.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.