рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 9/10

Содржина

Brand, an author, who falls in love with Angela, his terminally ill wife's nurse and blunders into a dangerous spiral of passion and jealousy. A vindictive husband, an insistent chief inspector, a farsighted priest and a proud wife entrap Brand in a maelstrom of persecution, destruction and obliteration which can only end in life or death. It's a quest for redemption, the force which drives us all.

Слики

BrandBrandBrandBrandBrand

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • The Circle of Memory (1987)

  image
 • Други човек (1988)

  image
  Амерички глумац долази у Југославију да одигра улогу у америчко-југословенском копродукционом филму Други човек и тада сазнаје да је редитељ филма на мистериозан...
 • Арбитража (2012)

  image
  Роберт Милер (Ричард Гир) е сопственик на осигурително друштво и очајно сака да ја комплетира продажбата на компанијата, пред да се дознае за неговите матни...
 • Часови (2013)

  image
  Татко се бори за неговата ќерка да го преживее ударот на ураганот Катрина.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.