рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 7.75/10
(8 гласови)

СОДРЖИНА

Филм је раѓен према роману Џона Гришама, једног од најпродаванијих писаца данашњице, чија су дела омиљено штиво холивудских редитеља. Према Гришамовим романима настали су филмови: “Фирма”, “Случај Пеликан”, “Клијент”, “Време убијања”. Сам Гришам је адвокат, који своје теоријско и практично знање радо примењује приликом писања.

Слики

КомораКомораКомораКомораКомораКомораКомора

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Кралство на животните (2010)

  среда
  image
  Осамениот Џошуа Џ. Коди е повлечен 17-годишник, којшто еден ден ќе ја најде мајка му мртва како последица од предозирање со дрога. Од својата баба Џанин ќе побара...
 • Вдиши, издиши (2019)

  среда
  image
  Ирина (37) е лекарка која се враќа дома после отслужување долга затворска казна. Со цел да започне нов живот и да се вклучи во општеството, Ирина мора да ја...
 • М (1931)

  среда
  image
  На улицама се деца безбрижно играју. Једна девојчица упозна странца који јој поклони балон. Недуго касније њена мајка је тражи, али је не може наќи. Једино се...
 • Бројач на карти (2021)

  среда
  image
  Поранешниот американски војник Вилијам Тел (Оскар Ајзак) некогаш служел во Ирак. Сега талка по казината како играч на карти, бегајќи од своето минато. Неговото...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.