рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 4/10
(3 гласови)

Слики

Девојке на путовању

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Златна грозница (1925)

  image
  Скитница путује на Аљаску како би учествовао у потрази за златом. Након што га је задесило невреме, завршава у забаченој колиби с трагачем и бегунцем. Ипак,...
 • Писма за Јулија (2010)

  image
  Едноставната идеја за романтичната љубов може да ги натера луѓето да ја испитаат нејзината одржливост, разумност, како и храброста која е потребна за да не се...
 • Ко то тамо пева (1980)

  image
  Дотрајалим аутобусом фирме „Крстиќ и син“, за Београд креќе група путника. Свако од њих има неодложне разлоге да што пре стигне у престоницу. Пролеќе је 1941. Дан...
 • Шумска пустоловина (2015)

  image
  Откако ќе помине повеќе од 20 години во Англија, Бил Брајсон (Роберт Редфорд) ќе се врати во САД, каде ќе отиде на излет со најдобриот пријател од младоста (Ник...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.