poster

Злоба

Malice (1993)

Режисер: Harold Becker

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 4.83/10
(12 гласови)

СОДРЖИНА

Андy (Б. Пуллман) и Трацy (Н. Кидман) Сафиан су среќан и заљубљен брачни пар који живи амерички сан. Он је запослен као декан универзитета, а она као васпитачица у вртиќу. Уселилли су се у лепу куќу, а у комшилук ускоро стиже и самоуверени др Јед Хилл (А. Балдwин), за којег се испостави да је Андyјев стари школски колега. Како се Јед још није скрасио, Андy га позове да живи у куќи с њим и Трацy. Андy је све више заинтригиран серијом тајанствених убистава на колеџу, па не примјеќује како је Трацy незадовољна новим цимером. Када једног дана она заврши у болници због снажних болова, дежуран је управо др Хилл...

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистерии на гаражната распродажба: Убиство со маска (2018)

  денес
  image
  Џенифер и Дани купуваат едно орманче на аукција, но кога го отвораат, во него наоѓаат тело од мртва жена и погребна маска. Џенифер не може да ѝ одолее на...
 • Обала у магли (1938)

  денес
  image
  Гласовити филм редатеља Марцела Царнéа и сценариста Јацqуеса Преверта, један од најбољих из раздобља француског "поетског реализма". Јеан Габин глуми губитника,...
 • Писател од сенка (2010)

  денес
  image
  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише...
 • Мистериите на Аурора Тигарден: Игра на исчезнување (2018)

  денес
  image
  Внукот на Аурора и неговиот цимер исчезнуваат откако девојката на цимерот е најдена мртва. Со помошта од своите пријатели, Аурора ја открива заверата која тргнала...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.