СОДРЖИНА

Али работи во продажниот сектор на еден весник, но всушност сака да пишува сопствена колумна. Кога новиот уредник ѝ дава шанса, Али е воодушевена и оди во потрага по најдобрата тема. Случајно наидува на едно кафуле што го води Сем, кој е познат по непогрешливата способност да спојува луѓе, па Али одлучува да пишува за тоа, а иако никогаш немала среќа во љубовта, ја прифаќа помошта од Сем да ѝ најде партнер. Но Сем наскоро сфаќа дека за Али ќе мора да се помачи како никогаш претходно, а по разговорот со дедо му, сфаќа дека причината за тоа е што идеалниот партнер за Али е баш тој самиот.

Слики

Шолја полна љубовШолја полна љубов

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ефекти језера (2012)

  image
  Сара, успешан адвокат из Лос Анѓелеса долази у Смит Маунтин Лејк, свој мирни родни град у Вирџинији, због очеве сахране. Када је кренула у Лос Анѓелес, рекла је...
 • Rumpelstiltskin (2007)

  image
  Michael, the young king of a small German realm, promised on his father's deathbed to marry, but instead of choosing any of the daughters of reigning princes his...
 • Zonja nga qyteti (1976)

  image
  It is a comedy about an old albanian lady and her daughter who move from the city to a village. Her daughter falls in love while she is there but her mother...
 • Твоји, моји, наши (2005)

  image
  Породична комедија Твоја, моја и наша упознаје нас са самохраним родитељима – Френком и Хелен који обнављају везу, прекинуту пре 30 година, и склапају брак - брак...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.