poster

Клубот на задоволни жени

Book Club (2018)

Режисер: Bill Holderman
CineStar TV2 | 17.2.23 | 19:15

Оценка на корисникот: 7.4/10
(169 гласови)

СОДРЖИНА

Славните Оскаровки Џејн Фонда, Дајан Китон, Кендис Берген и Мери Стинбурген во оваа нова урнебесна комедија ќе ни покажат дека животот во третата доба и тоа како може да биде интересен.
Дејството се случува во Калифорнија, а ги следи животите на четири пријателки чии животи ќе се променат откако во нивниот книжевен клуб ќе ја прочитаат книгата „Педесет нијанси на сиво“. Тој вид книга не е вообичаено четиво за овие успешни и интелигентни дами, но нивните животи драматично се менуваат откако ќе го прочитаат прославениот еротски роман.

Слики

Клубот на задоволни жениКлубот на задоволни жениКлубот на задоволни жениКлубот на задоволни жениКлубот на задоволни жениКлубот на задоволни жени

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Љубов, љубов, љубов (2020)

  image
  Од режисерката Еленор Копола доаѓаат три приказни кои ја истражуваат љубовта, посветеноста и лојалноста меѓу паровите и пријателите. Во филмот играат Рита Вилсон,...
 • Деликатност (2011)

  image
  Убавата Натали по смртта на својот сопруг се посветува само на работата. По извесно време се спријателува со Маркус, вработен кај неа. Но, врската се...
 • Утринска слава (2010)

  image
  Во овој комичен поглед во светот на телевизијата се прикажува една очајна продуцентка на вести која се обидува да смири еден телевизиски водител со неговата...
 • Брзо упознавање (2007)

  image
  Филм говори у зависнику од спеед даитинга, Џејмсу коме се ближи 30. роѓендан, а он још није осетио шта значи права љубав...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.