СОДРЖИНА

Зборлестиот мутант наемник Вејд Вилсон викан Дедпул (Рајан Рејнолдс) собира тим од мутанти за да го штитат младото момче со натприроднa моќ од Кејбл, брутален киборг кој патува низ времето.
По преживеаниот фатален напад од говеда, изобличениот шеф на кафетеријата (Вејд Вилсон) се труди да го оствари својот сон и да стане најзгодниот шанкер во Мејбери, а истовремено мора да научи да живее со изгубеното сетило за вкус. Сакајќи да си ја врати волјата за живот, Вејд мора да се бори со нинџи и со јакузи, како и со еден чифт сексуално агресивни кучиња додека патува околу светот за да ја открие важноста на семејството, пријателството и вкусот – наоѓајќи ново чувство за авантура и заработувајќи ја шолјата за кафе со посвета за најдобриот светски љубовник.

Слики

Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2Дедпул 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Невидљиви дечак (2014)

  image
  Мицхеле је тринаестогодишњи, срамежљиви дјечак који одраста у мирном морском градиќу. Заљубљен је у дјевојчицу Стеллу те се нада како ќе га она примијетити иако...
 • Деца шпиони (2001)

  image
  Кармен и Џуни немаат поим дека нивните родители биле тајни агенти. Сега, исчезнувањето на неколку нивни стари колеги ги принудува да се вратат во играта. Главна...
 • Деца шпиони 2: Остров на изгубените соништа (2002)

  image
  Филмот ги прикажува идните авантури на Кармен и Јуни Кортез, кои сега официјално се агенти на ОСС. Нивната нова мисија е да го спасат светот од луд научник кој...
 • Човек-пајак (2002)

  image
  Питер Паркер е срамежлив средношколец кој останал сирак како дете, малтретиран од другарите, и не може да ја признае љубовта кон девојката од соседството Мери...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.