рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 4.33/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Анѓео Габријел на Земљу шаље два анѓела - О'Рајли и Џексона да би натерали двоје људи да се заљубе. Ако им то не успе, мораќе да остану на Земљи. Пар који треба спојити су имуќна Селин и сиромашни Роберт који жели да постане писац. Роберт ради као домар у компанији Селининог оца Невила. Роберт губи посао, киднапује Селин и бежи у скровиште на планини одакле ќе затражити откупунину коју ќе равноправно поделити. Анѓели сматрају да ќе се двоје младих заљубити уколико буду изложени смртној опасности; Невил их упошљава као плаќене убице које треба да их ухвате.

Слики

Сасвим необичан животСасвим необичан живот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Месечина (2009)

  image
  Високо авторитетна судика ја залепува прељубничката на својот сопруг во тоалетот... точно на време кога во нивниот дом влетуваат ограбувачи.
 • Безгрижниот дух (2020)

  image
  Спиритуалистичкиот медиум Мадам Акарти, одржува сеанса за писател кој страда од авторска блокада, но кој случајно го повикува духот на покојната прва жена Елвира,...
 • Џони Чепкалка (1991)

  image
  Дообродушниот, но не многу остроумен Данте, е возач на школскиот автобус во училиштето за деца со посебни потреби. Во реалноста, тој е осамен, а во неговите мисли...
 • Свадба без крај (2020)

  image
  Зази живее со своите другари, женкарот Патрик и слаткиот Антон, во заеднички стан. Сите тројца се сосема неспособни да остварат некаква врска. Да најдат вистинска...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.