СОДРЖИНА

Еди Кјузак је добар полицајац који има јако лош дан. Чикашки полицајац само што није ухватио чланове банде Луиса Камача, када чланови ривалске банде коју предводи Тони Луна запуцају на њих.
Виктор Камачо и његов брат креќу у осветнички напад, тако што убијају породицу Тонија Луне и отимају његову кќерку Дајану. Кјузак кора сам да се суочи са члановима банде, јер је прекршио закон ќутања и нико из полиције није спреман да му помогне.

Слики

Закон ќутањаЗакон ќутањаЗакон ќутања

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Јас сум четвртиот (2011)

  недела
  image
  Еден тинејџерски бегалец со неверојатна тајна брза за да остане еден чекор пред мистериозните сили кои сакаат да го најдат и да го уништат во овој...
 • Терминатор: Генесис (2015)

  недела
  image
  Во војната на луѓето против машините, Кајл Рис е пратен назад во 1984 година од страна на водачот на отпорот Џон Конор за да ја заштити својата млада мајка Сара...
 • A good man (2014)

  недела
  image
  Откако неговата кариера како припадник на специјалните единици ќе заврши катастрофално, Александар ќе се повлече и ќе води мирен живот како домар во Романија....
 • Избришаниот (2012)

  недела
  image
  Поранешен агент на ЦИА и неговата отуѓена 15-годишна ќерка се присилени да бегаат кога неговите работодавачи и двајцата ги означуваат за елиминација како дел од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.