СОДРЖИНА

Дејв е врвен готвач кој по кавгата со еден критичар ја губи работата и е принуден да подучува почетници во училиште за готвење. Нина е кардиолог чиешто унапредување зависи од тоа дали ќе успее да го наговори Дејв во болницата да водат еден семинар за здрава исхрана. Но Нина не знае да готви, ниту пак тоа ја интересира, ама сепак, по совет од пријателката Оливија, тие двете се пријавуваат на натпреварот на Дејв. Иако поради изостаноците на Нина Дејв воопшто не е заинтересиран, Нина ќе мора да го убеди да го води семинарот ако сака да добие унапредување.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пицерија Срце (2005)

  image
  Две италијанске породице поседују конкурентске пицерије и у току је сукоб који дуго траје. Син и ќерка супарничких породица се заљубе, али се родитељи снажно...
 • Verführung in 6 Gängen (2004)

  image
  Frank Drannemann, a passionate star chef and single father, is in a professional and private crisis. Since the tragic accidental death of his beloved wife, the...
 • Празници код куќе (2019)

  image
  Цоунтрy пјевачица Цхарлотте припрема нови албум, а истовремено с Маттом, бившим суборцем својега брата Рyана, гради куќу у граду.
 • Златен Божиќ (2011)

  image
  Лиза, како и нејзините соседи Род и Кетрин, постара двојка во пензија со која се спријателува, сака златни ретривери. Кога поранешното момче на Лиза, Дејвид, ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.