СОДРЖИНА

Филмот на Ребека Милер претставува портрет на нејзиниот татко, на неговиот живот и погледите на светот, изграден околу интервјуата снимани во текот на многу години. Ова претставува различен поглед врз големиот американски драмски писател. Прикажан е неговиот живот во сенката на трагедиите од ловот на комунисти и смртта на Мерлин Монро, што ни дава поглед врз успехот и неуспехот во јавноста, што претставува искрен приказ на човечката кршливост и омаж од еден кон друг уметник. „Артур Милер: Писател ве кани да видите како еден од најостроумните општествени коментатори во Америка ги оформил своите идеолошки погледи, како неговиот живот се одразил врз неговата работа, а во некој дел, дури и ја оформил културата на земјата во дваесеттиот век.

Слики

Артур Милер: ПисателАртур Милер: ПисателАртур Милер: Писател

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Назвао ме је Малала (2015)

  image
  Преглед догаѓаја који су довели до напада Талибана на младу пакистанску ученицу Малалу Јусафзаи због говора о образовању девојчица и њен накнадни говор у...
 • Аи Wеиwеи: Без кајања (2012)

  image
  Документарни филм о кинеском умјетнику и активисту Аију Wеиwеију тијеком припрема за изложбе и пријепоре с властима. Аи Wеиwеи привукао је меѓународну позорност...
 • New Voices in an Old Flower (2017)

  image
  "It was an era, it was the start of a new vision" says Amha Eshete, the first Ethiopian music producer back in the Golden Age, the days of Swingin' Addis. The...
 • Не гледај доље (2009)

  image
  Travel around the globe with Shaun White from the superpipe of Alts Bandai, Japan to the black tops of Rwanda and witness how this multi-sport phenom preps for...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.