poster

Украдено пролеќе

Det forsømte forår (1993)

драма | Данска
Режисер: Peter Schrøder

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 8.1/10
(166 гласови)

Слики

Украдено пролеќе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џастин (2020)

  image
  Џастин е интелигентна млада жена со апетит за самоуништување. Таа гледа мала иднина за себе и редовно бега во алкохол. Но кога ја запознава студентката Рејчел,...
 • Our Quarantine (2015)

  image
  На наговор професорице млади студент зарони у животе петнаесторице Мароканаца који су силом прилика присиљени живјети на теретном броду у луци у Цалигарији. Тај...
 • Терез Дескеру (2012)

  image
  Во францускиот регион Ланд, во близина на Бордо, браковите се договараат за да се спојат земјишните парцели и да се соединат соседните семејства. Па така, младата...
 • The Return of the Dead Army (1989)

  image
  A military and a priest are trying to find the bones of the Italian army in Albania 15 year after the end of World War II.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.