рејтинг: 6.0/10
Оценка на корисникот: 8/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Мрачната и повеќеслојна романса што се одвива во Англија од 19-тиот век, „Братучетка ми Рејчел, ја раскажува приказната за младиот Англичанец Филип (Сем Клафин) кој планира да ѝ се одмазди на својата таинствена и убава братучетка (Рејчел Вајс), верувајќи дека таа го убила неговиот старател. Чувствата на Филип стануваат комплицирани кога тој почнува да паѓа на нејзиниот шарм. Филмот се заснова на романот од Дафни ди Морие од 1951 година, а е според сценарио и режија на Роџер Мичел.

Слики

Братучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми РејчелБратучетка ми Рејчел

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вените на светот (2020)

  петок
  image
  Таткото на Амра, Ердене, е водач на последните номади кои им се спротивставуваат на рударските компании кои копаат злато во монголските степи. Откако татко му...
 • Све о једној девојци (2009)

  петок
  image
  Џени (Цареy Муллиган) је врло бистра 17-годишњакиња, која средњу школу коју похаѓа, пролази с одличним успјехом и интензивно се припрема за студирање на Оксфорду....
 • The World (2012)

  петок
  image
  Die Welt is an audacious hybrid between fiction and documentary, showing contemporary Tunisia shortly after the Jasmine Revolution in 2011. In this insightful...
 • Денови на искушение (1965)

  петок
  image
  1918. године, након завршетка балканских ратова и Првог светског рата, стотине Македонаца је емигрирало у Бугарску. Меѓу њима је било и про-бугарских Македонаца...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.