СОДРЖИНА

Кога три различни животни се заразуваат со еден опасен патоген што ги претвора во огромни разбеснети суштества, еден приматолог (Двејн Џонсон) и една генетичарка (Наоми Херис) се здружуваат за да ги спречат да го уништат Чикаго.
Приматологот Дејвис Окоје (Двејн Џонсон) е човек кој не сака многу да се дружи со луѓе, но има изградено силен однос со Џорџ, кој е интелигентен и многу редок албино горила и за кого тој се грижи откако го спасил од ловокрадци како бебе. Но, еден генетички експеримент тргнува во погрешна насока и горилата го претвора во огромно разбеснето суштество. Наскоро се дознава дека има и други такви мутирани суштества. Додека овие нови предатори уништуваат сѐ пред себе, талкајќи низ Северна Америка, Окоје се здружува со дискредитираната генетичарка Кејт Калдвел (Наоми Херис) за да најдат решение не само за глобалната катастрофа туку и за да го спасат суштеството кое порано му било пријател.

Слики

Подивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаосПодивување: Тотален хаос

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Притаено зло (2002)

  недела
  image
  Ова акциона - хорор прича, заснована је на веома популарној игрици фирме Кепком. Радња је сместена у удаљени град Ракун, где се на 500 метара испод земље, налази...
 • Крвни врски (2008)

  недела
  image
  Полицискиот инспектор Франсоа открива дека неговиот брат Габриел е ослободен од затвор откако одлежал 10 години поради убиство. Повторната средба помеѓу...
 • Цут Офф (2018)

  недела
  image
  Додека е заробена од опасна бура на осамен остров со еден убиец, уметницата Линда треба да изврши аутопсија. Само ако го најде доказот кој е скриен во мртвото...
 • Еквилибриум (2002)

  недела
  image
  При обид да им се стави крај на војните и да се задржи мирот, човештвото забранило со закон сè што предизвикува чувства: литература, музика и уметност. За да се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.