poster

Лего Марвел Суперхерои: Здружување на одмаздниците

Lego Marvel Super Heroes: Avengers Reassembled (2015)

Режисер: Rob Silvestri

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.2/10

СОДРЖИНА

Кога Ултрон ја презема контролата на оклопот на Ајронмен, Одмаздниците одат да го спасат својот пријател и да го сопрат злобниот план за преземање на светот.
Одмаздниците се подготвуваат за забава во кулата Старк и забележуваат дека Ајронмен се однесува чудно. Тие истражуваат и откриваат дека злобниот Ултрон презел контрола врз Ајронмен и неговиот оклоп како дел од неговиот план да го освои светот. Капетан Америка, Хулк, Тор, Визија, Црната Вдовица, Хокај и нивните пријатели Човек-пајак, Челичниот пајак и Човекот-мравка ќе треба да го спасат Ајронмен од канџите на Ултрон и да го победат супер криминалецот пред тој да предизвика поголемо уништување и хаос.

Слики

Лего Марвел Суперхерои: Здружување на одмаздницитеЛего Марвел Суперхерои: Здружување на одмаздницитеЛего Марвел Суперхерои: Здружување на одмаздницитеЛего Марвел Суперхерои: Здружување на одмаздницитеЛего Марвел Суперхерои: Здружување на одмаздницитеЛего Марвел Суперхерои: Здружување на одмаздницитеЛего Марвел Суперхерои: Здружување на одмаздницитеЛего Марвел Суперхерои: Здружување на одмаздницитеЛего Марвел Суперхерои: Здружување на одмаздницитеЛего Марвел Суперхерои: Здружување на одмаздницитеЛего Марвел Суперхерои: Здружување на одмаздниците

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мечокот од север 2: Клучевите од Кралството (2018)

  денес
  image
  Норм, ново-крунисаниот мечок крал од Арктикот, мора да го спаси Њујорк и неговиот дом. Но, Норм од херој станува омразен антихерој. Тој мора да работи со неговите...
 • Скуби Ду! Празници со духови (2012)

  денес
  image
  Во овој специјален филм за Божик, Скуби Ду и дружината уживаат во еден зимски фестивал кога еден злобен снешко оживува и почнува сите да ги брка. Може ли...
 • Луис и другари из Свемира (2018)

  денес
  image
  Ово је нежна и симпатична филмска прича о једанаестогодишњем дечаку који постаје пријатељ са три преслатка мала ванземаљца, чији је летеќи тањир пао у његову...
 • Чудовишта против вонземјани (2009)

  денес
  image
  Кога вонземјани кои го мразат човештвото ќе прекинат телевизиски сигнали упатени кон земјата, само супер-херојот кој лови чудовишта може да ги отстрани...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.