СОДРЖИНА

Кога Гери Шендлинг почина во 2016 година, тој беше запаметен како врвен комичар и ѕвезда на две од неколкуте најиновативни комедии во телевизиската историја. Но, за тие што го познаваа, Гери Шендлинг беше многу посложена личност. Сега, Џад Апатоу создаде неверојатен портрет на овој легендарен комичар во дводелниот документарец „Зен дневниците на Гери Шендлинг. Прикажувајќи ни интимни детали, овој филм содржи разговори со 40-ина роднини и пријатели на Шендлинг, вклучително и со: Џејмс Л. Брукс, Џим Кери, Саша Барон Коен, Дејвид Кулие, Џон Фавре, Џеј Лено, Кевин Нилон, Конан О’Брајен, Боб Сегет, Џери Сајнфелд и Сара Силверман, како и снимки од четирите децении со телевизиски настапи, лични патувања, приватни писма и домашни аудио и видеоснимки кои ни ги прикажуваат неговиот брилијантен ум и неговата неуморна душа.

Слики

Зен дневниците на Гери ШендлингЗен дневниците на Гери ШендлингЗен дневниците на Гери ШендлингЗен дневниците на Гери ШендлингЗен дневниците на Гери Шендлинг

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џој (2015)

  image
  Филмот се заснова на животот и подемот на изумителката и ѕвездата на домашниот шопинг, Џој Мангано. Приказната која спојува повеќе жанрови, „Џој ни претставува...
 • Барајќи го Осама (2016)

  image
  „Барајќи го Осама“, главно е вистинска приказна за Гари Фокнер (Н. Кејџ), бивш затвореник, невработен мајстор и модерен Дон Кихот, кој се решава на неверојатна...
 • Произведено во Дагенам (2010)

  image
  „Произведено во Дагенам“ е приказна за Рита, тврдоглава работничка во фабрика која се соочува со најголемата корпорација на светот, „Форд“. Она што започнува како...
 • Зелена книга (2018)

  image
  Вистинита приказна за еден вратар (Виго Мортенсен) со италијанско потекло, кој му станува шофер на еден афро-американски пијанист (Махершала Али), кој оди на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.