poster

Пакао на земљи

Brimstone (2016)

драма, мистерија, трилер, вестерни | Холандија, Франција, Германија, Белгија, Шведска, Обединетото Кралство, САД
Режисер: Martin Koolhoven
CineStar Prem. 1 | 29.1.22 | 01:15

рејтинг: 7.1/10
Оценка на корисникот: 7/10
(15 гласови)

СОДРЖИНА

Наша јунакиња Лиз (Дакота Фаннинг), прелепа је, добра и борбена. Прогони је осветољубив свештеник (Гуy Пеарце) - опасан фанатик и њен уврнути непријатељ. Меѓутим, Лиз зна како да преживи. Она није жртва, веќ снажна жена која на све одговара задивљујуќом храброшќу како би се изборила за бољи живот какав она и њена ќерка заслужују. Не бојте се. Заслужена казна стиже.

Слики

Пакао на земљиПакао на земљиПакао на земљиПакао на земљиПакао на земљиПакао на земљиПакао на земљиПакао на земљиПакао на земљиПакао на земљи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Од пријател до свршеник (2019)

  недела
  image
  Џес е во раните триесетти години, има добра работа, одлични пријатели и прекрасен стан, но ѝ недостига некој со кој тоа може да го сподели и кој би ја ценел...
 • Безвременска Адалине (2015)

  недела
  image
  Инспиративна љубавна прича с Блејк Лајвли, Харисоном Фордом и Мајклом Хуисманом, Безвременска Адалине је филм за који су костиме креирале модне куќе Диор и Гуцци!...
 • И понатаму Алис (2014)

  недела
  image
  Алис Хауланд е среќно омажена со тривозрасни деца и е ценета професорка по лингвистика која почнува да ги заборава зборовите. Кога добива дијагноза за рана...
 • Соларис (1972)

  недела
  image
  Психологот вдовец Крис Келвин е пратен на вселенска станица што орбитира околу планетата Соларис за да ја истражи мистериозната смрт на лекарот, како и менталните...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.