СОДРЖИНА

Џо е обичен и просечен тип кој е замрзнат и се буди во 2505 година, откривајќи дека е најпаметниот човек на земјата. Тој воопшто не е попаметен, но остатокот од светот станал поглупав. Сега Џо има задача да ја врати човечката еволуција.
Од Мајк Џаџ пристигнува урнебесната научно-фантастична комедија поради која двапати ќе размислите околу иднината на човештвото. Запознајте го Џо Бауерс (Лук Вилсон). Тој не е најпаметниот човек на планетата. Но кога еден владин експеримент за хибернација тргнува во лоша насока, Бауерс се буди во 2505 година и наоѓа општество кое е толку затапено од масовната комерцијализација и дебилните телевизиските програми што таму тој е најпаметниот човек на планетата. Сега овој просечен тип има задача да ја врати човечката еволуција! Филмот „Идиократија“ е преполн со остар сарказам и хумор и ќе ве насмее без разлика дали сте гениј или тотален идиот.

Слики

ИдиократијаИдиократијаИдиократијаИдиократијаИдиократијаИдиократијаИдиократија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Писмо за кралот (2008)

  вторник
  image
  Прекрасна приказна за вистинска љубов, пријателство, лојалност и храброст што се одвива во времето на ритерите. Шеснаесетгодишниот Тјури го одложува својот сон да...
 • Таа се викаше Џо (2020)

  денес
  image
  Кога насилниот зависник очув на 10-годишната Џо се предозира со хероин, таа паничи кога доаѓа полицијата и бега со нејзината имагинарна пријателка Селма во...
 • Градот Ембер (2008)

  денес
  image
  Со генерации, жителите на градот Ембер живееле во прекрасен, осветлен свет, но одеднаш се расипува нивниот моќен генератор.
 • Робо (2019)

  денес
  image
  Митyа Привалов има дванаест година, и жели цртати стрипове о суперјунацима. Проблем је што његови родитељи не разумију ту његову страст и желе да се Митyа бави...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.