рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 7.43/10
(40 гласови)

СОДРЖИНА

Кога умира создавачот на еден виртуелен свет, наречен Оазис, тој му остава огромно богатство на првиот човек што ќе го најде дигиталното изненадување што го скрил некаде во Оазис, што предизвикува натпревар на светско ниво.
Од режисерот Стивен Спилберг пристигнува оваа научно-фантастична акциона авантура врз основа на истоимениот бестселер на Ерни Клајн што стана светски феномен. Филмот се одвива во 2045 година кога светот е на работ на хаос и колапс. Но луѓето наоѓаат спас во Оазис, огромен виртуелен универзум создаден од брилијантниот, но ексцентричен Џејмс Халидеј. Кога умира Халидеј, тој сака да му го остави своето огромно богатство на првиот човек што ќе го најде дигиталното изненадување што го скрил некаде во Оазис, што предизвикува натпревар на светско ниво. Кога еден млад херој по име Вејд Вотс (Тај Шеридан) одлучува да се придружи на натпреварот, тој влегува во ловот по богатството во фантастичниот универзум полн со мистерии, откритија и опасности.

Слики

Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1Играч број 1

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Киднапирање (2011)

  петок
  image
  Откако памети, средношколецот Нејтан Харпер (Тејлор Лаутнер) има непријатно чувство дека живее туѓ живот. Кога наидува на своја слика како мал на една...
 • Крваво искупување (2013)

  петок
  image
  Квин Форте живее живот на кој може да му се позавиди - голема моќ, многу пари, жена што го сака и брат што го обожава. Но, тој има и непријатели, кои ќе се...
 • Бригаде тигрова (2006)

  петок
  image
  1907. године, након таласа насилних злочина, француски председник Жорж Клемансо одлучује да оснује прву моторизовану полицијску бригаду која ускоро добија надимак...
 • Сонце, песок и романтика (2017)

  петок
  image
  Кејт, амбициозни рачуновоѓа, одлази у Канкун са својим момком Ериком, граѓевинцем за припрему земљишта, на преко потребан одмор. Највеќи део биќе романтичан...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.