poster

Кикбоксер

Kickboxer (1989)

Режисер: Mark DiSalle, David Worth
FilmBox Stars RS | 29.5.22 | 22:30

рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.94/10
(35 гласови)

СОДРЖИНА

Ерик Слоун ќе отпатува на Тајланд по освоениот турнир во кикбокс во САД. Таму ќе го сретне немилосрдниот и непобедлив борец Тонг По, со кого ќе закаже меч. Ерик ќе настрада во борбата и ќе остане парализиран, а неговиот брат Курт ќе сака да го одмазди по секоја цена...

Слики

КикбоксерКикбоксерКикбоксерКикбоксерКикбоксерКикбоксер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Опсада Алкатраза (2002)

  денес
  image
  У овом филму Сасха Петрошевичи Ник Фрејзер се наѓу изненада у затвору “Нови Алкатраз” зато што је Ник убио полицајца. Све време у затвору они имају туче са...
 • Витешки и дење (2010)

  денес
  image
  Џун Хејвенс (Камерон Дијаз) се подготвува за лет назад кон својот дом за свадбата на сестра си, кога буквално се судира со Рој Милер (Ром Круз) насред еден...
 • Биг мама (2000)

  денес
  image
  За да заштити убава жена и нејзиниот син од крадец, ФБИ-агент се преправа во крупна баба.
 • Ѕвездени патеки (2009)

  денес
  image
  Приказната ги бележи раните денови на Џејмс Т. Кирк и членовите на екипажот на бродот Ентерпрајз во текот на нивната обука во Академијата на Ѕвездената флота, со...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.