СОДРЖИНА

Френк е самец кој одгледува талентирано дете, својата внука Мери. Но, плановите на Френк за нормален живот за Мери се осуетени кога нејзините математички способности ги открива Евелин, мајката на Френк.
Френк Адлер (Крис Еванс) е самец кој ја одгледува својата енергична млада внука Мери (Мекена Грејс) во едно мало крајбрежно гратче на Флорида. Но, Мери е брилијантно и талентирано дете, па намерите на Френк таа да води нормален живот се уништени кога математичките знаења на седумгодишното девојче ги открива неговата мајка Евелин (Линзи Данкан), која е богата бостончанка чии планови за внуката се закануваат да ги разделат Мери и Френк. Додека расте напнатоста во семејството, вујкото и внуката наоѓаат поддршка кај Роберта (Октавија Спенсер), заштитнички настроената газдарица на куќата каде што живеат и нивна најдобра пријателка, како и кај наставничката Бони (Џени Слејт), млада жена чија загриженост за нејзината ученичка наскоро се развива во врска и со нејзиниот вујко.

Слики

НадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадарена

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Жената во црно (2012)

  денес
  image
  Еден млад адвокат и вдовец (Даниел Редклиф) патува во едно далечно село на битна задача и открива дека одмаздољубивиот дух на една непријатна жена ги малтретира...
 • Божиќ полн со надеж (2011)

  денес
  image
  Данијеловом сину Боберу потребне су компликована операција и рехабилитација. Родни Фриман, млади црнац кога је Данијел подигао као да му је други син, постао је...
 • Нуркачи во вода (2009)

  денес
  image
  ТВ личноста Џош Андерс е џвесда во своите мисли... Но понекогаш и тој се сомнева во тоа. Рејтингот опаѓа и вообразената ѕвезда е уапсена во Холивуд.
 • Свога тела господар (1957)

  денес
  image
  Драма с елементима комедије. Сеоска дјевојка Рожа (М. Кохн) није претјерано лијепа, а како је још уз то и шепава тешко ќе наќи мужа. У сусједном селу живи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.