СОДРЖИНА

Френк е самец кој одгледува талентирано дете, својата внука Мери. Но, плановите на Френк за нормален живот за Мери се осуетени кога нејзините математички способности ги открива Евелин, мајката на Френк.
Френк Адлер (Крис Еванс) е самец кој ја одгледува својата енергична млада внука Мери (Мекена Грејс) во едно мало крајбрежно гратче на Флорида. Но, Мери е брилијантно и талентирано дете, па намерите на Френк таа да води нормален живот се уништени кога математичките знаења на седумгодишното девојче ги открива неговата мајка Евелин (Линзи Данкан), која е богата бостончанка чии планови за внуката се закануваат да ги разделат Мери и Френк. Додека расте напнатоста во семејството, вујкото и внуката наоѓаат поддршка кај Роберта (Октавија Спенсер), заштитнички настроената газдарица на куќата каде што живеат и нивна најдобра пријателка, како и кај наставничката Бони (Џени Слејт), млада жена чија загриженост за нејзината ученичка наскоро се развива во врска и со нејзиниот вујко.

Слики

НадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадаренаНадарена

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лов на јелене (1972)

  image
  Иван Шушњар враќа се након много година у родни град, из којег је избјегао након Другог свјетског рата бојеќи се да би, као државни службеник НДХ, могао страдати...
 • Јас не сум тука (2017)

  image
  На најниската точка од неговиот живот, Стив се прашува што го довело до тоа. Како што се движи низ празната куќа, почнува да се сеќава на најважните моменти од...
 • У име народа (1987)

  image
  Ово је трагикомична прича о силама које гоне човека да безобзирно манипулише ближњима и поиграва се њиховим судбинама, па и својом, јер је и њен део, а све у име...
 • Величенствените Амберсони (2002)

  image
  Разгаленото детиште, Џорџ Амберсон, е ужаснат кога неговата мајка, вдовица од неодамна, ја обновува врската со богатиот Јуџин Морган, кого го оставила неколку...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.