рејтинг: 7.5/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(10 гласови)

СОДРЖИНА

Прича о обичном граѓанину у необичној ситуацији. Бранко Краљ је правник, интелигентан, марљив, тачан. Али, његов приватни живот доводи га у ситуације које не може да реши ни интелигенцијом, ни марљивошќу. Жена му је такоѓе правница. Имају малог сина који због болести мора да живи на мору код жениних родитеља. Док жена успева да једном недељно путује да би видела сина, он због обавеза путује ретко и све више се удаљава од породице. Све више се везује за своју дугогодишњу љубавницу која му пружа мир и нежност

Слики

Краљева завршница

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Еднакви шанси (2006)

  image
  Зависноста од коцкање ги прикажува приказните на тројца луѓе кои немаат ништо заедничко освен проблемот кој им ги уништува животите.
 • Левијатан (2014)

  image
  Приказна за борбата на еден мал човек против алчноста, неправдата и корупцијата. На периферијата на малиот приморски град на Баренцовото Море каде китовите...
 • Лице со лузна (1983)

  image
  Ал Пачино игра кубански бегалец која станува голема ѕверка во кокаинското подземје на Мајами, но кој потоа паѓа во сопствената замка и бива убиен.
 • Булевар Лондон (2010)

  image
  По отслужувањето на затворската казна, Мичел (Колин Фарел), има намера да води чесен живот, па наскоро се вработува како телохранител на ѕвездата Шарлот (Кира...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.