рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 7.16/10
(37 гласови)

СОДРЖИНА

На 13-тиот роденден, единствената желба на Џена е брзо да стане постара. Кога се буди следното утро, таа има 30 години, одлична работа и убав стан. Но Џена наскоро открива дека нешто недостига, а тоа е нејзиниот најдобар пријател Мет...
Годината е 1987, а Џена Ринк има 13 години и нејзините здодевни родители ја ограничуваат, а на училиште важните деца ја игнорираат. Кога нејзината роденденска забава завршува катастрофално, Џена посакува една желба. Таа сака да порасне и да го има животот за кој отсекогаш мечтаела. Следниот ден кога Џена излегува од орманот, годината е 2004, а таа е прекрасна и успешна 30-годишна жена, со одлична работа и со убав стан. Вџашената Џена полека го прифаќа својот нов живот, но наскоро открива дена нешто недостига, а тоа е нејзиниот поранешен најдобар пријател, Мет. Кога го бара, таа ужаснато открива дека со Мет повеќе не контактираат и дека тој е свршен и ќе се жени. Џена открива дека да го имаш сето тоа не е доволно. Сега најголема желба ѝ е да не биде предоцна.

Слики

Возрасна тинејџеркаMiramaxMiramaxMiramaxВозрасна тинејџеркаВозрасна тинејџеркаMiramaxMiramaxMiramaxВозрасна тинејџеркаВозрасна тинејџеркаВозрасна тинејџеркаВозрасна тинејџеркаВозрасна тинејџеркаВозрасна тинејџеркаВозрасна тинејџеркаВозрасна тинејџеркаВозрасна тинејџерка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Брилијантин (1978)

  среда
  image
  Во Калифорнија од 1959-тата шармерот Дени (Траволта) и Австралијанката Сенди (Њутон-Џон) се вљубени. Поминуваат време на плажата, а кога се враќаат на училиште,...
 • Легенда Ал, Џона и Џека (2002)

  среда
  image
  Ал Царусо (Алдо), Јохн Гресцо (Гиованни) и Јацк Аморусо (Гиацомо) три су гангстера који раде за породицу Геновесе. Меѓутим, њихов рад редовно изазива главобоље, а...
 • Бери Мундеј (2010)

  среда
  image
  Првенецот на независниот филмаџија Крис Д'Ариенц е романтична комедија, која не само што ќе ве насмее, туку и искрено ќе ве трогне. Приказна за забошотувачот и...
 • Ибица (2019)

  среда
  image
  Филипе и Карол, двајцата разведени, само што се запознале. Слепо вљубен, Филипе ќе направи се да ги одоброволи двајцата тинејџери на Карол и затоа на нејзиниот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.