СОДРЖИНА

Музички портрет на американскиот композитор Кол Портер (Кевин Клајн). Филмот замислува како Портер се навраќа на неговото минато како изведувач, со сеќавања кои земаат форма на нумери во комплексен и елегантен мјузикл со негови песни.
„Песни на мојот живот“ е оригинален музички портрет на американскиот композитор Кол Портер (Кевин Клајн), исполнет со неговите незаборавни песни. Во филмот, Портер се навраќа на неговото минато како да е еден негов спектакуларен настап, со луѓето и настаните во неговиот живот трансформирани во актерите и акцијата на бина. Низ комплексни продукциски нумери и популарни хитови како “Сѐ е дозволено”, “Де-Лавли”, и “Ден и ноќ”, елегантното, исклучителното минато на Портер излегува на виделина – вклучувајќи ја компликуваната врска со неговата жена и муза Линда Ли Портер (Ешли Џад).

Слики

Песни на мојот животПесни на мојот животПесни на мојот животПесни на мојот животПесни на мојот животПесни на мојот животПесни на мојот животПесни на мојот животПесни на мојот животПесни на мојот живот

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Неосвоив (2009)

  петок
  image
  „Непобедливи“ на режисерот Клинт Иствуд ја раскажува инспиративната приказна за тоа како Нелсон Мандела (Морган Фримен) здружил сили со капитенот на рагби тимот...
 • Хамилтон (2020)

  петок
  image
  "Hamilton" is the story of America then, told by America now. Featuring a score that blends hip-hop, jazz, R&B, and show tunes, "Hamilton" has taken the story of...
 • Амонит (2020)

  петок
  image
  Во Англија во 1840-тите, познатиот но потценет ловец на фосили Мери Анинг (Кејт Винслет) работи сама на грубото крајбрежје на југот. Деновите на славните...
 • Грабеж на државната печатница (2012)

  петок
  image
  Крими филм според вистински настан, имено грабежот во почетокот на 80-те години на тројцата браќа Реј, Питер и Брајан. Тие биле фатени и осудени на 12, 16 и 20...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.