СОДРЖИНА

Подгответе се за неверојатните цртани ликови помеѓу кои е главен Мејтер, симпатичниот и урнебесен камион од хит-филмот „Автомобили. Креативните умови од „Дизни и од „Пиксар ни прикажуваат борби, трки, рок-концерти, камионџиски пресметки, па дури и вселенски бродови. Џон Мејтер, срцето и душата на Радијатор Спрингс, и сите ваши омилени ликови од светот на автомобилите ве водат на патување полно со забава. Во „Чудовишниот камион Мејтер, Мејтер е професионален борач кој напредува од аматер до учесник на светскиот шампионат, борејќи се со секакви ликови по пат. Кога е соочен со неговиот најголем противник досега, Мејтер го повикува својот партнер Фрајтнинг Мекмин.

Слики

Чудовишниот камион Мејтер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тинејџерски нинџа желки (2007)

  денес
  image
  Кога на светот му се заканува древно зло, четирите желки тинејџери мора да се здружат повторно и да се смират за да му се спротивстават.
 • Последња фантазија ВИИ: Нова претња (2005)

  денес
  image
  Две су године прошле откако су Клод Страјф, Тифа Локхарт и Берет поразили снаге зла у лику Сефирота, две су године откако рушевине Мидгара остају као подсетник на...
 • Свемирски пси (2010)

  денес
  image
  Ова узбудљива прича прати прва два пса која су лансирана у свемир, кружила око Земље и среќно се вратила куќи. Белка и Стрелка су се упутили на свемирску авантуру...
 • Зајакот Петре (2018)

  денес
  image
  Тврдоглавиот и немирен зајак Петар предизвикува хаос во домот и градината на човекот по име г. Мекгрегор. Сепак, нивното ривалство станува уште пожестоко кога и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.