СОДРЖИНА

По трагичната смрт на неговиот камерман што индиректно ја предизвикал, репортерот Алекс Мазилу решава да направи меморијална репортажа за неговиот живот. Три дена пред Божик, во еден мал град на црноморското крајбрежје, Алекс ги поврзува делчињата од сложувалката на животот на овој човек, прикажан преку очите на неговата 15-годишна ќерка. Обидувајќи се да ѝ надомести за нејзиниот починат татко, тој полека почнува да го зазема неговото место. Тоа е психолошко патување за искупувањето, кое се претвора во приказна за созревањето на 35-годишниот познат репортер кој во клучен миг од својот живот открива дека работите некако тргнале во лоша насока.

Сцеарист: ,
ВРЕМЕТРАЕЊЕ: 81 мин

Слики

Најнови вестиНајнови вестиНајнови вестиНајнови вестиНајнови вестиНајнови вести
ПРЕПОРАКИ
 • Попи Шекспир (2008)

  Денес
  image
  Н. веќе 13 години е пациентка во една лондонска психијатриска болница и нејзина амбиција е никогаш да не ја напушти. Но, ќе ја сретне новата пациентка Попо...
 • Спасавање Нете (2016)

  Денес
  image
  “Spasavanje Nete” je priča o četiri žene čiji životi se promene posle kratkog susreta sa misterioznim strancem, Netom, čija iskrenost i ranjivost će im pomoći da...
 • Хладни фронт (2016)

  Денес
  image
  „Hladni front je priča o mladom paru - Saši, ćerki imućnih roditelja, i njenom dečku Ilji, mladom i ambicioznom scenaristi. Saša i Ilja provode zimski odmor u...
 • Отворено срце (2012)

  Денес
  image
  Мила и Ксавиер се хирурзи. Во брак се десет години и имаат две страсти, нивната меѓусебна љубов и љубовта кон нивната работа. Но, кога Мила неочекувано...
ТОП ЛИСТИ

Најави се