рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 7.48/10
(42 гласови)

СОДРЖИНА

Настанува судир на културите кога убавата Мексиканка Флор (Паз Вега), мајка на 12-годишно девојче, станува чистачка во едно богато семејство во Лос Анџелес (Адам Сендлер и Теа Лиони).
Од добитникот на „Оскар“, сценаристот и режисер Џејмс Л. Брукс („Што е можно подобро“), во филмот „Шпанглиски“ Паз Вега ја игра Флор, Мексиканка со 12-годишната ќерка Кристина (Шелби Брус), која станува чистачка кај едно богато но проблематично семејство. Џон Класки (Адам Сендлер) е грижлив татко и сопруг, но и готвач и сопственик на еден ресторан кој се пробива на пазарот, додека сопругата Дебора (Теа Лиони) неодамна ја загубила својата работа и нејзините чувства на несигурност се закана за нивниот брак. Кога семејството Класки изнајмува една летна викендичка во Малибу до која не може да се стигне со автобус, а Флор и Кристина се присилени да се преселат таму, резултатот е интересен судир на културите и вредностите, како и освежувачки искрен поглед на суштинските обврски како бракот, родителството и посветеноста кон семејството.

Слики

ШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглискиШпанглиски

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Свадбата на Џени (2015)

  image
  Џени Фарел не се срами од својата хомосексуалност, освен пред своето семејство. Кога конечно решава да се скраси и да основа семејство со жена за која нејзиното...
 • Самец (2009)

  image
  Приказна за Бен Калмен, 50-годишник од Њујорк и поранешен успешен продавач на автомобили, кој го уништува својот бизнис поради лоши одлуки... Бен старее: има...
 • Ема (1996)

  image
  Во рурална Англија од 1800-тите, на една млада стројничка ѝ тргаат наопаку работите откако ќе ѝ најде маж на една жена.
 • Романтичари (2010)

  image
  Свадбените ѕвона собираат група стари пријатели, но и стари ривали. Лајла и Том се запознале за прв пат на факултет и станале блиски пријатели. Шест години по...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.