poster

Томб Рајдер

Tomb Raider (2018)

акција, авантуристички, фантастика, трилер | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Roar Uthaug

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7.76/10
(41 глас)

СОДРЖИНА

Лара Крофт (Алиша Викандер), жестоката самостојна ќерка на ексцентричен авантурист кој исчезнува кога таа е одвај тинејџерка, оди над своите можности кога го открива островот каде што е исчезнат татко ѝ.
Лара Крофт (Алиша Викандер) е жестока самостојна ќерка на ексцентричен авантурист кој исчезнува кога таа е одвај тинејџерка. Сега млада жена на 21 г. без никаква вистинска цел, Лара вози низ хаотичните улици на помодниот Источен Лондон како разнесувач на мотор, одвај заработувајќи за кирија, и оди на курсеви на колеџ, ретко стигнувајќи на час. Посветена да го зацрта својот пат, одбива да ја преземе империјата на татко ѝ исто толку одлучно како што ја одбива и идејата дека вистински е исчезнат. Советувана да се соочи со фактите и да продолжи понатаму после седум години без него, дури и Лара не може да разбере што ја води кон конечното решавање на загатката на неговата мистериозна смрт. Одејќи спротивно од неговите желби, остава сè зад себе во потрага на последната позната дестинација на татко ѝ: легендарниот гроб на митскиот остров кој можеби е некаде близу до брегот на Јапонија. Но нејзината мисија нема да биде лесна.

Слики

Томб РајдерТомб РајдерТомб РајдерТомб РајдерТомб РајдерТомб РајдерТомб РајдерТомб РајдерТомб РајдерТомб РајдерТомб РајдерТомб РајдерТомб РајдерТомб РајдерТомб РајдерТомб Рајдер

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меѓународна завера (2009)

  недела
  image
  Агент на Интерпол (Овен) се обидува да разоткрие висока финансиска институција во меѓународен круг на тргување со оружје. Во „Меѓународна завера“, возбудлив...
 • Неверојатниот Човек-пајак 2 (2014)

  денес
  image
  Отсекогаш знаевме дека најбитната борба на Човекот-пајак е онаа со самиот себе, борбата помеѓу обичните обврски на Питер Паркер и необичните одговорности на...
 • Јача од смрти (2015)

  денес
  image
  Кејт Абот (Милла Јововицх), агент је одсека за безбедност владе САД-а. Након што покуша да спречи улазак терористе у земљу, постаје мета врхунски обученог...
 • Предатор 2 (1990)

  денес
  image
  Еден полициски началник открива дека едно невидливо суштество – вонземски ловец на крупен дивеч познат како предатор – убива криминалци и полицајци и го има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.